VW GOLF V – Ozvučenie

Požiadavka na zlepšenie basov nás zaviedla k montáži s letným setup-om. V zákazníkovom Golfíku je sériové autorádio s ktorým sa čarovať nedá no zlepšenie zvuku a basového základu sa nam podarilo.

Predné dvere sme vytlmili tlmiacim materiálom STP anticor S ktorý zabezpečuje uzavretie celej ozvučnice dverí a odstránenie nežiaducich frekvencií, posilnenie basovej zložky. Na MDF podložky na mieru sme umiestnili komponentné reproduktory SINUS LIVE SL 165W + NEO 25s, ktoré sú prevažne o basovej zložke. ( nie veľmi dobrá charakteristika v oblasti stredov ). Reproduktory ako aj subwoofer GROUND ZERO GZIB 300BR sme napojili na štvorkanálový zosilňovač GROUND ZERO GZIA 4115HPX. Ideálnejšie by bolo zapojenie samostatného 2 kanálového zosilňovača a digitálného monobloku, avšak pri cenovej ponuke by sme prešvihli sumu, ktorú zákazník chcel investovať.

Kvalitná kabeláž je základ, preto sme zvolili napájaciu sadu Napájací set GROUND ZERO GZPK 20X

Zosilňovač sme umiestnili pod koberec v oblasti ľavého boku, kde je chránený voči veciam umiestneným v kufry. Pri 100% využití kufra je možné subwoofer jednoducho odpojiť a vybrať z vozidla.